Basından Hukuk Haberleri • AVUKAT BABANIN ÇOCUĞUNU DÖVDÜĞÜ HORTUM SİLAH SAYILDI

Avukat babanın çocuğunu dövdüğü hortum silah sayıldı

Avukat Hakan S., eşi Dilek S.’den 2 yıl önce boşandı. Çiftin 2 oğlunun velayeti de annelerine verildi. Hakan S., 7 Haziran 2013 günü oğulları M.A.S. (16) ile Ö.F.S.’yi (13) konuşmak için Üsküdar’daki ofisine davet etti.

İddiaya göre babalarının kendilerini hortumla dövdüğünü öne süren 2 kardeş, savcılığa şikayette bulundu. Soruşturma sonucu hazırlanan iddianamede, hortumun, “Saldırı ve savunma amacıyla yapılmış olmasa bile fiilen saldırı ve savunmada kullanılmaya elverişli diğer şeyler” kapsamında kaldığı belirtilerek, hortumun bu olayda kullanılmaması halinde çocukların bu şekilde yaralanmayacağına dikkat çekildi ve hortumun silahtan sayılması gerektiği vurgulandı. Avukat babanın 3 yıla kadar hapisle yargılanması talep edildi.

"OĞLUM KİCK BOKS YAPIYOR"

Anadolu Adalet Sarayı 48’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde geçen salı hâkim karşısına çıkan baba, telefonda ders çalışması için uyardığı büyük oğlunun küfür ettiğini belirterek şunları anlattı:

“Oğlumu konuşmak için çağırdım. Kardeşiyle geldi. Agresifliği ve dersleri konusunda uyardım. Bağırdı, kick boks yaptığı için beni dövebileceği iması içeren hareketlerde bulundu. Yumruk sallar gibi hareketler yaptı. Ben de hortumla M.A.S.’ye birkaç kez vurdum.” Duruşma ertelendi.

"KÜÇÜK OĞLUMA HORTUM DOKUNMUŞTUR"

Savunmasında küçük oğluna kasten vurmadığını anlatan baba Hakan S., “Araya girdiğinde belki hortum ona da dokunmuş olabilir. Daha sonra çocuklarımla barıştım. Tatile birlikte memlekete gittik. Üzgün ve pişmanım” dedi.

Duruşmada anne Dilek S. de “Çocuklarım babalarıyla barışmıştı. Şikâyetçi değilim” diye konuştu.

http://www.ensonhaber.com/avukat-babani … 01-17.html

Bilgiler: Tarih-Gönderici: hukukçu — 18 Oca 2015, 03:49


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir