Basından Hukuk Haberleri • CENNETTEN GELEN MESAJ’A 1 YIL 3 AY HAPİS

‘Cennetten Gelen Mesaj’a 1 Yıl 3 Ay Hapis

‘Cennetten Gelen Mesaj’a 1 Yıl 3 Ay HapisOğulları tren altında kalarak ölen anne-babaya, evlatlarının adını kullanarak iki ayrı telefondan “İyiyim, hayattayım, sizi rüyamda gördüm. Allah’a emanet olun” şeklinde mesaj gönderen sanığa mahkeme 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.
Melek ve Dinçer İldan çiftinin hayatı 2008 yılında oğullarından gelen “Kaçırıldım” telefonuyla değişti.

1 hafta sonra 22 yaşındaki Caner İldan’ın tren yolunda parçalanmış cesedi bulundu.

Evlatlarını toprağa veren anne baba, Caner’in ölümündeki sır perdesinin aralanmasını beklerken yaklaşık 4 ay sonra gizemli telefonlar almaya başladı.

Önce anne Melek İldan’ın telefonunu arayan ve kendisinin Caner olduğunu söyleyen bir kişi daha sonra baba Dinçer İldan’ı aradı. Ayrıca “Ben iyiyim. Hayattayım. Sizi rüyamda gördüm. Allah’a emanet olun” şeklinde mesajlar gönderdi. Anne baba savcılığa başvurdu. Telefon hattının, Caner Türk adlı kişinin kimlik bilgileriyle Erdeniz Lü tarafından alındığı ortaya çıktı.

Kendisini Caner olarak tanıtan Lü’nün aynı telefon numaasıyla yaptığı bir dolandırıcılık suçundan hükümlü olduğu tespit edildi. Tutulduğu Ordu’daki cezaevinde ifadesi alınan Erdeniz Lü, aileyi tanımadığını, telefonla aramadığını ve mesaj yollamadığını ileri sürdü.

3 AYDAN 1 YILA KADAR CEZA İSTENİYORDU, 1 YIL 3 AY ALDI

Erdeniz Lü’nün 3 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle sanık olduğu davada anne baba cinayetin sırrının çözülmesini istedi. Mahkeme de söz konusu telefon numarasının izini cinayet soruşturmasına ait dosyada sürdü. Ancak bir delil bulamadı. Bunun üzerine davayı karara bağlayan Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi, ‘oğullarının ölümüyle zaten psikolojileri bozulan anne ve babanın telefon mesajıyla huzur ve sükûnunun bozulduğunu’ ifade ederek sanığa en üst sınırdan ceza verdi. Erdeniz Lü, toplam 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezada indirime gidilmedi ve erteleme yapılmadı.

Kaynak: Haber HABER TÜRK

Bilgiler: Tarih-Gönderici: hukukçu — Cum Şub 20, 2015 10:37 am


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir