Basından Hukuk Haberleri • ‘İŞİTME CİHAZININ TAKSİDİ GECİKTİ’ DİYE 6 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU İCRAYA VERDİLER!

‘İşitme Cihazının Taksiti Gecikti’ Diye 6 Yaşındaki Çocuğu İcraya Verdiler!

Resim

‘İşitme Cihazının Taksiti Gecikti’ Diye 6 Yaşındaki Çocuğu İcraya Verdiler!Eskişehir’de 6 yaşındaki çocuk, ‘işitme cihazının taksiti gecikti’ diye icraya verildi.

Tepebaşı ilçesi Sütlüce Mahallesi’nde küçük bir kiralık evde oturan 5 kişilik Çiftçi ailesi, ailenin ortanca çocuğuna gelen icranın şokunu yaşıyor. İnşaatlarda çalışan 29 yaşındaki baba Elfesiya Çiftçi, oğlunun işitme cihazın son taksitini geciktirince firma reşit olmayan 6 yaşındaki işitme engelli Enes Çiftçi’yi icraya verdi. Cihazın faturası küçük çocuğun adına kesildiği için icra işleminin Enes adına gerçekleştiği öğrenildi.

Asgari ücretle geçinen baba çiftçi, oğlunun konuşması ve işitebilmesi için 4 senedir inşaatlarda cihaz parası için çalıştığını, son taksitini geciktirince cihazı satan firmasının 6 yaşındaki işitme engelli Enes’i icraya verdiğini ifade etti.

BABA ÇİFTÇİ ÇOCUKLARIM İÇİN CANIMI BİLE VERİRİM

Çocuklarım için her şeyi göze alırım diyen baba Çiftçi, ‘’Allah bana 3 çocuk nasip etti. 2. çocuğum işitme sorunu vardı. Ameliyat oldu. Ve her iki kulağına da işitme cihazı takıldı. Cihazı dört sene önce almıştık son taksiti kalmıştı. Durumun iyi olmadığı için son taksitini geciktirdim. Cihazı aldığım yerdeki yetkililere söyledim, elimde şimdilik para olmadığını en kısa zamanda ödeyeceğimi söyledim. Ancak geçen gün, eve haciz kâğıdı göndermişler. ’diye konuştu.

HACİZİ KALDIRMAK İÇİN KİRA PARASINI VERDİ

Bu ay ki kira parasını haciz durdurmak için firmaya veren baba Çiftçi, "İki çocuğum okula gidiyor, kirada kalıyorum, bu ay kira parasını haciz durdurmak için firmaya verdim. Yeter ki çocuğum iyi olsun." dedi.

Bilgiler: Tarih-Gönderici: hukukçu — Prş Mar 05, 2015 9:17 pm


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir