Basından Hukuk Haberleri • KADIN AVUKATTAN KADIN HAKİME SANIKLAR TECAVÜZCÜ ÇOŞKUNA…..

Kadın avukattan kadın hakime sanıklar tecavüzcü Coşkun’a benziyor mu?

Yurttan kaçan 9 kız çocuğu fuhuşa teşvikten yargılanan 6 kişinin avukatı, kadın hakime “Hiç tecavüzcü Coşkun’a benziyorlar mı? deyip tahliye istedi
Bursa 19’uncu Asliye Ceza Mahkemesi’nde, ’yaşı küçük çocuğu fuhuşa teşvik etmek’ suçundan 10’ar yıla kadar hapisleri istenen tutuklu sanıklar M.K. ve M.S.S ile tutuksuz yargılanan G.Ö., B.S. C.B. ve S.A. hakim karşısına çıktı. Mahkemeye Sosyal Hizmetler Kurumu’ndan bir öğretmen de gözlemci olarak katıldı. Tutuklu sanıklar M.K. ve M.S.S. “Biz kimseyi fuhuşa sürüklemedik, iyilik yapalım derken başımıza bu hal geldi, bizim suçla alakamız yok” diyerek kendilerini savundu. Duruşmada söz alan Avukat Nalan Bener ise müvekkillerinin esnaf ve evli olduklarını belirterek, mahkemenin kadın hakimine şunları söyledi:

“Tutuklamayla aileleri de cezalandırılmış oluyor. Bakın bakalım yüzlerine bunlar tecavüzcü Coşkun’a benziyor mu? Haklarında ne hürriyeti tehdit ne de cinsel istismardan dava açılmış. Tek suçlama fuhşa teşviktir. Onların bu davada yargılanmalarının tek sebebi ise mağdurlara yardımcı olmaları olmuş, onun da delili yoktur. Üstelik mağdurlar da müştekiler de sanıklardan değildir. Tutuklama, cezaya dönüşmüştür. Onların tahliyelerini talep ediyorum.”

Bu talebi reddeden mahkeme, tüm sanıkların olay tarihi ve öncesini kapsayan 5 günlük telefon dökümlerinin incelenmek üzere istenmesine karar verdi.

http://www.gazetevatan.com/saniklar-tec … 696-yasam/

Bilgiler: Tarih-Gönderici: hukukçu — 06 Şub 2015, 23:57


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir