Basından Hukuk Haberleri • Yargıtay’ın Trafik Kazası Kararı Vicdanları Rahatlatacak…

3 KİŞİNİN ölümüyle sonuçlanan trafik kazasında sürücüye verilen ceza, Yargıtay’ca yetersiz bulundu. Dava yeniden görülecek. Kaza, 2 Mayıs 2011 tarihinde Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yaşanmıştı. Beşiktaş Musiki Derneği’nin kurucularından ve Ayvalık Musiki Derneği’nin kurucu hocası 82 yaşındaki Mesut Duran’ın kullandığı tali yoldaki araca, Raşit S. yönetimindeki araç büyük bir hızla çarpmış. Kazada, Duran ile birlikte araçta bulunan eşi ve kızı hayatını kaybetmişti. Açılan davada mahkeme, sürücü Raşit S’yi serbest bırakırken, 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası, TCK 51.md.ye göre de ertelemiş, 2 yıl da deneme süresine tabi tutulmasına karar vermişti. Karara itiraz, ölen ailenin yakını Avukat Ayşe Yeşim Ayseli’den geldi. Ayseli’nin itirazı sonucu temyize gönderilen dosya, Yargıtay tarafından bozuldu. Sürücüye verilen cezayı az bulan Yargıtay, davanın yeniden görülmesi gerektiğine karar verdi.

‘VİCDANLARI RAHATLATACAK’

Avukat Ayseli, söz konusu kararla, adaletin tecelli etmesi konusunda yeni bir umut doğduğunu belirterek, “Ölen 3 insan geri gelmeyecek ancak suçlunun hak ettiği cezaya çarptırılması, bir nebze olsa da vicdanları rahatlatacak” dedi.

Kazada hayatını kaybeden ailenin diğer fertleri de, “Adalete güvenmek istiyoruz. Anne, baba ve ablamızı kaybettik. Bu cezasız kalmamalı” diye konuştu.

aydinlikgazete.com

Bilgiler: Tarih-Gönderici: admin — 06 Oca 2015, 01:11


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir