Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri • C.SAVCILIĞINA BANKA KREDİ KARTI KOPYALANMASI ŞİKAYET DİLEKÇE

………. CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

ŞİKAYETÇİ: Ad soyad
ADRES:

ŞÜPHELİ: Faili meçhul

KONUSU: Bankamatik kartımın kopyalanıp hesabımdan para çekilmesi suretiyle zarara uğramama sebep olan ilgililer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan kamu davası açılması talebimdir.

SUÇ TARİHİ:../../2015

AÇIKLAMALAR:

1- ………… Bankası ……………Şubesinden verilme, ………………….. nolu ekte fotokopisi bulunan banka kartım kullanılmak suretiyle, ……………….. Bankasına ait ATM’den bilgim dışında ………….. tarihinde ………… TL nakit para çekimi yapıldığını, bankadan gelen telefon üzerine öğrendim.

2-Her ne kadar gelen telefonun şaka olduğunu düşünsem de, banka hesabımı kontrol ettiğimde, söz konusu tutarın bilgim ve onayım dışında hesabımdan çekilmiş olduğunu gördüm ve kartımın kullanıma kapatılması hususunda derhal muhatap bankada talepte bulundum.

3- Banka görevlisinden öğrenmiş olduğum bilgiye göre, kartım, ATM cihazlarına koyulan bir cihaz vasıtası ile kopyalanmış, ardından başka bir bankanın ATM’sinden günlük para çekim limiti tutarı olan …………. TL hesabımdan çekilmiştir.

4-Banka görevlisi ayrıca, ……….. Bankası ATM’si yerine …………… Bankası’nın ortak ATM’sinden çekim yapıldığı ve sırf bu nedenle 30 TL işlem ücreti alındığını, bankanın da kendi ATM’sinden para çekip masraf ödememek varken başka banka ATM’sinin kullanılarak masraf ödenmesi suretiyle para çekilmesinin hayatın olağan akışına uymadığı, dolayısı ile şüphe uyandırdığını ve bu nedenle para çekim işleminin bilgim dahilinde olup olmadığını sorduklarını beyan etmiştir.

5- İhtiyaç duyulması halinde, para çekilme işleminin gerçekleştiği gün ve saatte, ofiste çalıştığıma ve banka kartımın da yanımda olduğuna dair tüm ofis çalışanlarım tanık olarak gösterilebilir.

DELİLLER: Banka kartı fotokopisi, Muhatap banka ile yapılan görüşme kayıtları, Tanık, sair yasal deliller

NETİCE-İ TALEP: Yukarıda arz ve izah olunan veya resen göz önünde bulundurulacak nedenlerle, Bankamatik kartımın kopyalanıp hesabımdan para çekilmesi suretiyle zarara uğramama sebep olan ilgililer hakkında nitelikli dolandırıcılık suçundan kamu davası açılmasını saygılarımla talep ederim. … /…./2015

ŞİKAYETÇİ
Adı ve Soyadı
İmza

Eki:
1-Kimlik fotokopisi
2-Banka kartı fotokopisi

Bilgiler: Tarih-Gönderici: hukukçu — 03 Şub 2015, 20:15


Dilekçe ve Sözleşme Örnekleri • C.SAVCILIĞINA BANKA KREDİ KARTI KOPYALANMASI ŞİKAYET DİLEKÇE” hakkında bir yorum

  1. tahsin çaylı

    emekliyim 2 maaşım var 2 aydır 1 lira olsun vermedi eski şehir mahmudiye ziraat bankası müdürü bak seni keriz yerine koyup kağıtların hepsini imzalattım dercesine ptt den kağıtların foto kopi lerini göndermiş zaten biz emeklilerin çoğunun ya gözü görmüyor ya kulağı işitmiyor yada benim gibi solun gan bizleri kandırmaya ne var sanki çok başarı kazanmış gibi imza attığı kağıtları göndermiş hay senin müdürlüğün batsın imza attık diye gasp ve hırsızlık suçumu işle dedik ona muhasebeci ali dende müdürden de şikayetçiyim bayramımı zehir eti 1 lira vermedi bu ayda vermedi 1 lira olsun bu müdürün hiç cezası yok mubelki yardımcı olursunuz diye telimide yazıyorum 05416418369 hayırlı gunler hayırlı işler

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir