Etiket arşivi: Aziz

Basından Hukuk Haberleri • Aziz Yıldırım "Futbolda şike" için ifade verdi

İSTANBUL – "Futbolda şike" davası kapsamında haklarında verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay’ca onanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 6 sanık, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeniden yargılanacak.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, avukatların yaptığı başvuru üzerine 23 Haziran 2014’de verdiği kararla hakkındaki hüküm Yargıtay tarafından onanan, aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu 6 kişinin yeniden yargılanmasına ve infaz işlemlerinin geri bırakılmasına hükmetti.

Üst mahkeme sayılan İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi de 29 Eylül 2014’de, Trabzonspor ve Bucaspor kulüplerinin, 6 sanığın yeniden yargılanması kararına yapılan itirazı reddederek, bu kişilerle ilgili davanın yeniden görülmesini kararlaştırdı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, yarın başlayacak duruşmanın Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’nın en büyük salonunda yapılmasına karar verdi.
Yargıtay’ın bozma hükmüne uyulmasına karar verilen 31 sanıklı dava dosyası ile 6 sanığın yeniden yargılanacağı dava dosyasının birleştirilmesi talebi de yarın değerlendirilecek.

haberbiz.com

Bilgiler: Tarih-Gönderici: admin — 14 Oca 2015, 00:01