Etiket arşivi: Eşimin

Ceza Hukuku • Eşimin almış olduğu ceza mğduriyet

iyi akşamlar ben ………. marmariste yaşıyorum size bir sorunumdan bahsetmek üzere buradaayım 2005 yılında severek ve ailelerin rızası ile eşim………. evlendik ancak büyük sorun şu benim babam sürekli yurt dışında çalıştıgı için ben dogduktan 3 yıl sonra babam gelip bana kimlik çıkarmış yani kimlikte 3 yaş küçüğüm evlendiyimde kimligime göre 15 yaşındaydım birinci çocugumu dogum yaptıgımda doktor yaşımın küçük olması nedeniyle eşimi şikayet etti dava açıldı 9 yıl sonra 2 çocogumuz olmuştu eşimi tutukladılar 10 yıl 10 ay ceza aldı ben 2 çocugumla perişan bi durumdayım bence burada tek suçlu var oda ailem ailemin suçunu eşim ben ve çocuklarımız çekiyor yuvam dagıldı allah rızası için yardım edin…

Bilgiler: Tarih-Gönderici: seher — 09 Oca 2015, 20:55


Eşimin , namusum hakkında attığı iftira karşısında nasıl savunma yapabilirim ?

Eşim ile 3 yıl flört sonunda 02/08/2009 tarihinde evlendik. 11.ayın sonunda ayrılık kararı alıp , kendimize ait eşyalarımızı da evden alıp evi boşalttık. 2 aya yakındır bekledim dava açmadı. Ben de anlaşmalı boşanma protokolünü avukatıma hazırlatıp, imzalatıp eşime bildirmesini istedim. Ancak eşim, avukatına danışacağını, okumadan imzalamayacağını (zorla imzalatıyormuşuz havasında-hiç bir şey talep etmeme rağmen) söyleyerek avukatımla tartışmış. Onun tutacağı bir avukatla bu işin bitmesi gerektiğini söyledi. Bu sefer de avukatımın da teklifiyle ben anlaşmalıdan vazgeçip nafaka tazminat talep edebileceğim bir dava açtığımı söyledim. Bunun üzerine,flört dönemimizde iken , üniversite hocamın bana ilgi duyduğunu belirten (ve eşime söylemekten çekindiğim) mektubu dile getirip namus adına suçlamalarda bulundu. Benim adıma herhangi bir yanlış durum olmadığını nasıl kanıtlarım ve bu çekişmeli boşanma, en kısa sürede ,ne şekilde, hangi yollarla son bulabilir? Yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler..

 

Sayın Okurumuz

Eşinizin iddia ettiği olayları ispat etme yükü kendisindedir. Yani eşiniz iddia ettiği olayların olduğunu ispatlamak zorundadır. Eğer kendisi bu olayları geçerli delillerle ispat edemez ise iddiasını ispatlayamamış sayılır. Sizin bu olayların olmadığını ispatlama yükünüz yok.

 

Ayrıca bu olayın flört döneminizde olduğunu söylüyorsunuz. Ve bundan eşinizin bilgisi olmuş. Eşiniz bunu öğrendikten sonra sizinle aynı çatı altında yaşamaya devam etmiş ise kanunen sizi affetmiş sayılır. Affettiği için de bunu boşanma sebebi olarak sunamaz.  Sunsa bile bu sebebe dayanan boşanma davası reddedilir.  Tabi ki önceden bunları mahkemeye bir dilekçe ile beyan olarak sunmanız ve tanıkla ispat etmeniz gerekmektedir. 

 

Bosanmahukuku.com