Etiket arşivi: içi

Sayıştay Temyiz Kurulu Kararları • Bölge Müdürü lojmanında bulunan telefona ait şehir içi …

Kararın Çeşidi : Temyiz Kurulu Kararı
Kararın Konusu: Personel Mevzuatı ile İlgili Kararlar
Kararın Numarası : 22734
Kararın Tarihi : 28.04.1992

KONU : Bölge Müdürü lojmanında bulunan telefona ait şehir içi ve şehirlerarası görüşmelerin resmi nitelikte olması ve bununda daire amirince tasdik edilmiş bulunması halinde, bu ödemelerin bütçeden yapılabileceği.

683 sayılı İlâmın 1’inci maddesiyle Bölge Müdürü lojmanında bulunan telefona ait abonman, şehir içi ve şehirlerarası konuşma ücretlerinin bütçeden ödenmiş olması nedeniyle tazmin hükmü verilmiştir.

Mevzuatta, Bölge Müdürü lojmanında telefon bulunmasına ve bu telefonlara ilişkin abonman, şehir içi ve şehirlerarası görüşme ücretlerinin Devlet Bütçesinden karşılanmasına cevaz veren hüküm bulunmamakla beraber, tazmine konu ilişikli verile emirleri üzerinde yapılan incelemede, ………. ve ………… numaralı telefonların Bölge Müdürlüğüne ait resmi telefon olduğu., bunlarla yapılan şehir içi ve şehirlerarası görüşmelerin tamamının da resmi nitelikte olduğu ve bu hususun, Devlet Harcama Belgeleri Yönetmeliğin 64’üncü maddesi uyarınca düzenlenen ayrımlı listelerde Daire Amirince tasdik edilmek suretiyle gösterildiği anlaşıldığından, ilâmın 1’inci maddesiyle ……….. liraya ilişkin olarak verilen tazmin hükmünün kaldırılmasına, karar verildi.

Bilgiler: Tarih-Gönderici: inspector — 01 Şub 2015, 15:28