Etiket arşivi: İstismara

Basından Hukuk Haberleri • Kastamonu’da Cinsel İstismara 20 Yıl Ceza

Kastamonu’da biri yabancı uyruklu olan iki kişiye, cinsel istismar suçundan 20 yıl hapis cezası verildi.

Olay, Kastamonu’nun il merkezinde 2012 yılının Mart ayında meydana geldi. İddialara göre, Azerbaycan uyruklu Murat E., suç tarihinde 13 yaşındaki G.Ş. ile cinsel ilişkiye girdi. Bir süre sonra Murat E.’den ayrılan G.Ş., ardından Muzaffer K. ile arkadaşlık kurdu ve iki gün bir evde yalnız kaldı. Kızlarından haber alamayan aile, polise ihbarda bulunarak kızlarının kayıp olduğunu söyledi.

Ardından bulunan G.Ş., yaşadıklarını ailesine anlatması üzerine Murat E. ile Muzaffer K. hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Yargıtay 14. Ceza Dairesi, mahkeme heyetinin daha önceki verdiği kararını bozdu ve yeniden yargılama istedi. Bunun üzerine davanın karar duruşmasında mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu’nun G.Ş.’nin ruh sağlığı bozulduğu yönündeki raporunu dikkat alarak, tutuklu yargılanan Murat E.’yi 9 yıl 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan Muzaffer K.’ye ise, daha önce 20 yıl verilen cezayı 10 yıla düşürdü.

Öte yandan, Yargıtay 14. Ceza Dairesi, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundun dolayı 3 yıl hapis cezası verilen Murat E.’nin cezasını ise onadı.

http://beyazgazete.com/

Bilgiler: Tarih-Gönderici: admin — 23 Oca 2015, 17:25